Gniazdo Nous A1

Gniazdo Nous A1

O gnieździe Nous A1:

Cześć.

Zastanawiałeś się nad kupnem Gniazda Nous A1? Być może masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć więcej o parametrach tego urządzenia, dobrze trafiłeś!

Nous A1 jest to gniazdo komunikujące się po Wifi, które współpracuje z aplikacją Tuya. Jest niewielkich rozmiarów dzięki czemu, można je podłączyć jedno obok drugiego. Gniazdo to dodatkowo poza sterowaniem zdalnym, ma możliwość pomiaru napięcia oraz poboru prądu. Czyli dzięki niemu możemy już naprawdę wiele informacji uzyskać, pomiar prądu idealnie się nadaje poza oczywistą kontrolą zużycia, do sprawdzenia stanu urządzeń np. czy pralka zakończyła cykl prania.

Parametry:

  • Zasilanie – sieć 230V
  • Maksymalna moc: 3450 W (15A)
  • Protokół komunikacyjny: Wifi
  • Temperatura: -20 do 50 °C
  • Waga: 60 g
  • Wymiary: 43x43x68
  • Sposób mocowania: gniazdo
  • Połączenie Home Assistant: Tak (integracja Tuya), Mqtt (po wgraniu Tasmota)
  • Raportowanie: Zużycie energii, Napięcie, Prąd

Jak dodać do aplikacji Tuya

Przejdziemy sobie szybko przez konfiguracje dodawania urządzenia do aplikacji Tuya oraz Home Assistant.

Po wejściu do aplikacji Tuya wybierz dodaj(plus) w górnym prawym rogu.

Wybierz gniazdo Socket(wifi).

Pamiętaj aby uruchomić łączność wifi w telefonie. Zostaniesz poproszony w aplikacji o podanie danych swojego połączenia Wifi, po wpisaniu wybierz Next. W gnieździe jeśli niebieska dioda nie miga szybko (3 razy na sekundę) to musisz nacisnąć przycisk przez co najmniej 5 sekund (przycisk znajduje się pod napisem Nous w gnieździe)

Teraz już możesz korzystać w aplikacji z gniazda. Włączać zdalnie, ustalać harmonogram lub kontrolować parametry. Na poniższym zdjęciu widzicie parametry po podłączeniu ładowarki do baterii.

Teraz po aktualizacji integracji Tuya w Home Assistant (wczytaj ponownie) będziemy mogli korzystać z naszego urządzenia.

Niestety w Home Assistant możemy tylko włączać i wyłączać gniazdo, aby móc kontrolować inne parametry musimy zmienić oprogramowanie gniazda. Nie jest to trudne, ale opowiem Ci o tym w innym artykule 🙂

Mam nadzieję że wpis był pomocny miał za zadanie pokazać podstawową funkcjonalność gniazda Nous A1, jest ono naprawdę niewielkie i przyjemne.

Home assistant, gniazdo Nous, Tuya

Inne artykuły:

Wiedza – IOTech

Informacje producenta

Tags: Home assistant, Nous A1, Tuya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *